Izbira bioklimatske pergole je lahko odlična naložba za vaš zunanji prostor. Takšna konstrukcija vam namreč omogoča celo podaljšanje bivalnega prostora, in to v prav vseh letnih časih. A še preden se odločite za tovrstno investicijo, je seveda potrebnega kar nekaj razmisleka.

Med drugim se boste morali odločiti, iz kakšnega materiala naj bo pergola izdelana. Na voljo so namreč najrazličnejši materiali, na primer aluminij, les, plastika, kamen. Pomembna je tudi izbiri velikosti. Vemo, da so bioklimatske pergole lahko izjemno majhne, po drugi strani pa lahko tudi zelo velike konstrukcije. Še najbolje pa je, da vam pri izbiri takšne pergole pomaga kar strokovnjak, ki bo kasneje izmeril tudi vse potrebne mere za postavitev konstrukcije na vašem vrtu.

 

Velikost bioklimatske pergole

Ko boste odmerjali velikost bioklimatske pergole, morate biti ob tem pozorni predvsem na velikost vašega doma pa tudi na velikosti še drugih številnih struktur. Velika pergola, ki bi bila pritrjena na primer na manjšo hišo, bi lahko zelo hitro povzročala nesorazmernost. Posledično bi bilo vse skupaj videti precej neposrečeno oziroma neprivlačno.

Prostor, ki ga bo v prihodnosti zasedala vaša izbrana pergola, je lahko širok toliko, kolikor si torej želite, ampak le pod pogojem, da boste izbrali tudi primerne materiale, ki bodo seveda učinkovito sestavljali tramove ter stebre za podporo nadstrešne strehe.

Katere vidike je obvezno potrebno upoštevati pri izbiri bioklimatske pergole?

 

Kamnite in steklene bioklimatske pergole

Omenili smo, da so bioklimatske pergole lahko narejena iz najrazličnejših materialov, med drugim so lahko kamnite ali pa steklene.

Če je na primer vaša hiša oziroma dom zgrajen kamna, bi bilo seveda idealno, če si ustvarite kamnito pergolo, ki bo samo še dopolnjevala vašo že obstoječo fasado. Takšna vrsta materiala za bioklimatske pergole pa na sploh omogoča izjemno veliko odpornost.

Steklo pa velja za zelo eleganten material in takšne so seveda tudi bioklimatske pergole, ki so izdelane iz njega.